BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak 3 új beteget találtak, ketten viszont elhunytak

4017 főre nőtt a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországos, és elhunyt 2 idős, krónikus beteg. A fertőzöttek száma egy nap alatt mindössze 3-mal nőtt.

2020. június 9. kedd, 08:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mindössze 3 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4017 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma - olvasható a koronavirus.gov.hu-n.

Elhunyt 2 idős, krónikus beteg. Ezzel 550 főre emelkedett az elhunytak száma, 2324-en pedig már meggyógyultak.

Az aktív fertőzöttek száma 1143 fő. Az aktív fertőzöttek 41 százaléka, az elhunytak 60 százaléka, a gyógyultak 48 százaléka budapesti.

365 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 20-an vannak lélegeztetőgépen.

A Johns Hopkins Egyetem kedd reggeli adatai szerint globálisan 7,12 millió embernél azonosították a fertőzést, az elhunytak száma 407 ezer, és 3,3 millió ember gyógyult ki a betegségből.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet