BUX 139468.49 0,12 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: egymilliárdot különít el a főváros

Egymilliárd forint elkülönítéséről döntött a Fővárosi Közgyűlés feladat- és hatáskörében eljárva Karácsony Gergely főpolgármester kedden a koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzet többletkiadásai fedezetének biztosítására.

2020. március 24. kedd, 18:35

Fotó: MTI Fotó / Mihádák Zoltán
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A budapest.hu oldalon közzétett határozat szerint az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó humánjárvány megelőzése, illetve következményeinek elhárítása érdekében a fővárosi önkormányzatnál és a Főpolgármesteri Hivatalnál jelentkező többletkiadások fedezetére egymilliárd forintot különítenek el a veszélyhelyzet miatt.

Veszélyhelyzet idején - törvényi rendelkezés értelmében - a Fővárosi Közgyűlés feladat- és hatáskörét a főpolgármester gyakorolja - idézi a közleményt az MTI.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet