BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: megvan a teszteredménye a japán turistacsoportnak

Negatív lett a tesztjük, így kiengedték a kórházból azt a tizenöt japán turistát, akiket még csütörtökön vittek el a Kálvin térről, miután felmerült náluk a koronavírus gyanúja, írja a japán NHK-ra hivatkozva az Index.

2020. március 7. szombat, 13:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A japánból érkezett diákok mindannyian köhögnek, de egyébként jó fizikai állapotban voltak, amikor a Szent László Kórházba szállították őket.

A kórház és a japán nagykövetség egybehangzó tájékoztatása alapján a tesztek egyiküknél sem mutatták ki a vírust, így péntek éjszaka kiengedték őket a kórházból - írja az Index.

Magyarországon jelenleg öt embernél mutatták ki a koronavírust, legutóbb éppen szombat délelőtt egy súlyosan beteg, idős magyar férfinél. Ezen felül a kormányzati honlap legfrissebb adatai alapján 48-an vannak karanténban, és 319 mintavétel történt.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet