BUX 139446.41 0,1 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővült az ipari termelés, de fékezett a járműipar

Az előző évinél 4,4 százalékkal volt magasabb januárban az ipari termelés - közölte a KSH.

2019. március 7. csütörtök, 09:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

2019 januárjában az ipari termelés volumene 4,4 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. Munkanaphatástól megtisztított adatok alapján a termelés 5,0 százalékkal bővült - közölte a statisztikai hivatal.

A növekedéshez a feldolgozóipari alágak többsége hozzájárult. Viszont a legnagyobb súlyú járműgyártásban, illetve a számítógép, elektronikai, optikai termék gyártásában lassult a növekedés üteme. Az élelmiszeripari, ital- és dohánytermék gyártása az ipari átlaghoz hasonló mértékben emelkedett.

A szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított ipari kibocsátás januárban az előző hónaphoz viszonyítva 0,6 százalékkal nőtt.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet