BUX 139141.47 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lesújtó adat jött a magyar egészségügyről

Magyarország soha nem látott mélységbe süllyedt a legfrissebb egészségügyi fogyasztói index rangsorán, írja az Index Kovácsy Zsombor egészségügyi szakjogász Facebook-bejegyzése nyomán.

2019. február 25. hétfő, 21:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bejegyzés szerint az eddigi legrosszabb besorolást kapta egészségügyünk az európai fogyasztói index összevetésében. A viszonylag alacsony egészségügyi ráfordításokhoz képest is nagyon keveset sikerül kihozni a rendszerből.

Magyarország a 33. helyet szerezte meg a 35-ből, csak Románia és Albánia van mögöttünk. A dobogós helyeken Svájc, Hollandia és Norvégia. A tavalyi listán még előztük Bulgáriát, Görögországot és Litvániát - olvasható a portálon.

Kovácsy Zsombor azt írja, hogy a szempontok bár szubjektívek, az indikátorok ezzel együtt jól leképezik az egészségügy fogyasztói, vagyis a betegek számára fontos tényezőket a betegjogoktól a várakozási időkön át a gyógyszerek hozzáférhetőségéig, az osztályzatok pedig reálisnak tűnnek a hazai egészségügy állapotára és teljesítményére vonatkozóan.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet