BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Influenzajárvány: fontos bejelentést tett a tisztifőorvos

Az influenzajárvány 1-2 hét múlva tetőzik Magyarországon - közölte az InfoRádió Aréna című műsorában Müller Cecília, megbízott országos tisztifőorvos.

2019. február 8. péntek, 18:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az influenzajárvány fokozódásának mértéke már láthatóan mérséklődik, míg a múlt héten 70 százalékos volt az emelkedés, erre a hétre csupán 20 százalék ez az arány: Egy-két hét múlva már csökkenhet a betegek száma - mondta Müller Cecília az InfoRádióban. Nógrádban már csökkenést mértek az influenza-szerű megbetegedések számában.

A megbízott tisztifőorvos az oltás kapcsán úgy fogalmazott, annak hozadéka, az értéke a védőoltásnak lényegesen magasabb, mint az esetleges kockázat.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet