BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

59-en fagytak halálra az elmúlt pár hónapban

Szeptember hideg napjai és január 2. között ötvenkilencen fagytak halálra Magyarországon - íjra a Magyar Szociális Fórum adataira hivatkozva a Népszava.

2019. január 6. vasárnap, 13:45

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szervezet szerint a hajléktalantörvény október 15-i életbe lépése óta 52-en hűltek ki végzetesen - olvasható a lapban.

A fagyhalál áldozatainak többsége fűtetlen otthonában halt meg, vagy kórházba szállítása közben, illetve beszállítása után, mert már nem tudtak rajta segíteni.

2017-ben "a túlságosan nagy hideg hatásai" miatt 124-en haltak meg valamilyen gyógyintézményben, 154-en pedig "egyéb helyen".

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet