BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány nem tervez lépéseket a Honvédkórház osztálybezárása miatt

December utolsó két hetére biztosan le kell zárni a Honvédkórház koraszülöttcentrumát. A kormány elvárja, hogy mindenki megkaphassa a szükséges ellátást, amíg ez biztosított, nem lépnek közbe.

2018. november 28. szerda, 15:13

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A sürgősségi centrum és a Podmaniczky utcai telephely után a Honvédkórház koraszülöttcentrumának működése is ellehetetlenült az orvoshiány miatt, az országos elismertségű osztályon hiányoznak a működtetéshez szükséges személyi feltételek - derült ki kedden. A lap cikke szerint egy év alatt hét szakorvos távozott a megbecsültség hiánya, és az alacsony fizetés miatt. Így december utolsó két hetére bezárják az osztályt.

A kormány azt az elvárást fogalmazza meg az egészségügyi államtitkárság irányába, hogy minden városban és minden osztályon magas színvonalon kell megoldani. De nem szólunk bele, hogy ezt milyen formában kívánja elérni - magyarázta a Miniszterelnökséget vezető miniszter Gulyás Gergely szerdán.

A tárcavezető elmondta, hogy nem kívánnak beavatkozni a helyzetbe. A magas színvonalú szolgáltatást elvárják az egészségügyi államtitkárságtól, amely remélik, hogy megfelelően kezeli a helyzetet.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet