BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fontos figyelmeztetést kaptak az allergiások

A pázsitfűfélék pollenszórása várhatóan országszerte tovább erősödik az elkövetkező napokban, pollenkoncentrációjuk jellemzően már most is magas, de helyenként - elsősorban az Alföldön és a Dunántúl déli részén - már elérhette a nagyon magas szintet is - figyelmeztet az Országos Közegészségügyi Intézet a hivatalos Facebook-oldalán csütörtökön közzétett jelentésében.

2018. május 4. péntek, 06:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kőris pollenje továbbra is többfelé magas koncentrációban lehet jelen, a tölgy, a platán, a nyír, a fűz, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenszezonja hamarosan véget ér, pollenkoncentrációjuk jellemzően már csak alacsony-közepes szintet ér el - idézi az MTI. (A közhiedelemmel ellentétben a nyárfa nem jelent veszélyt.)

Elkezdődött néhány nyári gyom virágzása is, a lórom pollenkoncentrációja alacsony, az útifűé helyenként elérheti a közepes szintet.

A kevésbé jelentős allergének közül helyenként magas koncentrációban lehet jelen a fenyőfélék és az eperfafélék, valamint még alacsony koncentrációban a dió és a bükk virágpora, illetve megjelentek a levegőben a vadgesztenye és a bodza virágporszemei is.

A kültéri allergén gombák spóraszáma jellemzően az alacsony-közepes tartományban alakul - írták.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet