BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

VIP-egészségügy jár az elitnek

Míg az átlagember egy vérvételre is heteket vár, és fél napokat tölt a sürgősségin, a kormánytagoknak 2010 óta külön kórház, egyénre szabott ellátás jár - írta a Népszava.

2018. április 7. szombat, 15:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miközben az állami egészségügy infrastruktúrája nyolc év alatt látványosan lepusztult, a kormány a saját politikusainak olyan alternatív egészségügyi ellátórendszert teremtett, amely már megüti a nyugat-európai színvonalat. A kiemelt állami vezetők egészségügyi ellátását a Honvéd kórházban és a Semmelweis Egyetem klinikáján biztosítják - számolt be a napilap.

Az érintettek száma nem ismert, de egy 2013-as adat szerint akkor több mint 300 ilyen vezető volt, és azóta radikálisan nőtt az államtitkári, helyettes államtitkári, kormány- és miniszteri biztosi pozíciók száma.

A kiválasztottnak kártya jár a jogosultságról, és a kiszolgálás valóban VIP-szintű: akár autót is küldenek értük, illetve személyes kísérőt kapnak a szakorvosi vizsgálatokhoz. A szolgáltatásokról a szerződést a Miniszterelnökség köti, és a számlát is ott fizetik, a költségvetésből mégsem derül ki egyértelműen, hogy mennyibe kerül az adófizetőknek az állami vezetők külön ellátása.

A kiemelt vezetői ellátásnak idehaza régi hagyományi vannak: a Kútvölgyiben az állami vezetőknek az 1940-es évektől biztosítottak soron kívüli ellátását. A kiemelt szolgáltatás a 2010 előtti kormányzati ciklusban megszűnt, az Orbán-kabinet 2011-ben döntött arról, hogy visszaállítja.

Képünk illusztráció, forrása: Shutterstock.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet