BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb kétmilliárdot kapott Debrecen

Az eddigi 4 milliárd forint mellé további 2 milliárdhoz jut Debrecen, a Nagyerdő program befejezéséhez, az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg.

2018. március 30. péntek, 18:15

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nagyerdő program befejezéséhez a kormány már korábban jóvá hagyott a 2016-os költségvetésből 200 millió, a tavalyi költségvetésből 300 millió, az ideiből pedig 3,5 milliárd forint támogatást. Ez összesen 4 milliárd forintra rúg.

A mostani határozat - a Modern városok program keretében, a debreceni Nagyerdő program befejezéséhez szükséges támogatásként - ezt fejeli meg további 2 milliárddal. Ezt a jövő évi büdzsé rovására, előlegként kapja meg a város.

Kósa Lajos tárca nélküli miniszter március 19-én Debrecenben már bejelentette, hogy 2 milliárd forintos pluszforrást kap a városi strandfejlesztés, így a teljes (6 milliárdos) beruházásra meglesz a szükséges keretösszeg.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet