BUX 139330.79 0,02 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lecserélnék az állami autóflottát

Az a kormány célja, hogy az állami pénzből gazdálkodó intézmények járművei között az elektromos autók aránya 2030-ra elérje a 30 százalékot.

2017. december 21. csütörtök, 09:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ma Magyarországon a zöld rendszámmal rendelkező autók száma eléri a 3500-at - mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.

Az infrastruktúra kiépítését illetően az egyik legfontosabb cél, hogy elektromos járművekkel az ország teljesen átjárható legyen. A megvalósítás érdekében a Nemzetgazdasági Minisztérium létrehozta az állami tulajdonú e-Mobi Elektromobilitás Nonprofit Kft.-t, amely már megkezdte az országos lefedettséget biztosító töltőhálózat telepítését.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet