BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Építi a munkásosztályt az Orbán-kormány

Eltűnt húszezer diák a gimnáziumokból, amit csak részben magyaráznak demográfiai változások, részben az van a háttérben, hogy a kormány a szakképzésbe tereli a magyar fiatalokat.

2017. november 3. péntek, 09:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Majdnem húszezerrel csökkent a gimnáziumba járók száma az elmúlt nyolc évben - írja a Népszava. A 2009/2010-es tanévben  201,2 ezren kezdték meg középiskolai tanulmányaikat, míg a 20016/2017-esben már csak 181,8 ezren. (A számok a nappali oktatásra vonatkoznak.)

Ennek a csökkenésnek csak a negyede vezethető vissza demográfiai okokra - véli Mendrey László. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) elnöke. A maradékot a kormányzati oktatáspolitika indokolja, amelynek az a filozófiája, hogy egy jó szakma többet ér egy gimnáziumi érettséginél.

Egy nemrégiben kiszivárgott minisztériumi háttéranyaga a gimnáziumi férőhelyek további csökkentését helyezte kilátásba. Az Oktatási Hivatal adatai szerint idén tíz százalékkal volt kevesebb érettségiző, mint 2010-ben.

A nyitókép forrása: Pixabay.com

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet