BUX 139324.09 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyugdíjasokat kellett menteni - többen kórházba kerültek

Tűz ütött ki egy idősotthonban szerdán késő este Budapest XIX. kerületében, négy embert szállítottak kórházba, mert füstöt lélegeztek be - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

2017. november 2. csütörtök, 07:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tájékoztatás szerint egy emeleti helyiség gyulladt ki a kispesti József Attila utcában lévő idősek otthonában. A fővárosi hivatásos tűzoltók nagy erőkkel érkeztek a helyszínre és gyorsan elfojtották a lángokat.

A tűzoltók harminckét idős embert és két gondozót kísértek ki szobáikból az aulába, ahol a mentők mindenkit megvizsgáltak. Heten füstöt lélegeztek be, közülük négy embert kellett kórházba szállítani.

Az épület emelete füsttel telítődött, ezért a házat át kellett szellőztetni, az időseket addig egy melegedőbuszban helyezték el.

Az első információk még öt sérültről, közülük három ember kórházba szállításáról szóltak.

MTI Fotó: Lakatos Péter

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet