BUX 139393.55 0,07 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tarlós a pesti dugódíjról beszélt

Jogszabály tiltja, hogy a főváros dugódíjat vezessen be, és amíg ez a szabály él, felesleges beszélni is róla - mondta Tarlós István főpolgármester az InfoRádió Aréna című műsorában.

2017. február 1. szerda, 14:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem lesz dugódíj a fővárosban - jelentette ki Tarlós István.  A Magyar Országgyűlés hozott egy olyan jogszabályt, ami fogalmilag kizárja a dugódíj bevezethetőségét. Számunkra a történet véget ért, amíg ez a jogszabály él.

A Fővárosi Önkormányzat nem jogalkotó, hanem jogalkalmazó. Amíg ez a törvény hatályos, felesleges beszélni dugódíjról. Azt nem tudni, hogy az unió ezt szankcionálja vagy nem, ha igen, milyen mértékben. Ezt Demszkyék vállalták be, nem az unió kérte.\"

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet