BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

NGM: itt a magyar villanyautó-forradalom?

A nemzetgazdasági tárca államtitkára szerint 2020-ra 50 ezer villanyautó szaladgál majd a magyar utakon.

2016. augusztus 16. kedd, 09:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hétfőn jelent meg a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) áramkutak létesítéséhez támogatást biztosító pályázata. A tervek szerint 1000 új áramkút lesz a pályázat eredményeként, így az ország átjárható lesz villanyautóval - erről beszélt kedden reggel Lepsényi István, a nemzetgazdasági tárca államtitkára a köztévében az MTI beszámolója szerint.

A pályázat segítségével minden 15 ezernél nagyobb lélekszámú település önkormányzata létesíthet töltőpontot, egy 20 ezres nagyvárosban két töltőállomást lehet létesíteni a támogatásból, egy százezres nagyvárosban pedig tízet.

Újból ismertette a kormányzati tervet, amely szerint 2020-ra 50 ezer elektromos autó lesz Magyarországon. Mivel jelenleg alig több mint 1000 villanyautó fut az utakon, ez azt jelenti, hogy évente több mint 10 ezer elektromos autó eladásával számol a szaktárca. Lepsényi utalt arra, hogy a minisztérium folyamatosan dolgozik a környezetbarát, zajmentes autók elterjedését ösztönző további kedvezményeken.

Egy hete írt arról, hogy bár korábban a szaktárca áfamentességgel vagy áfakedvezménnyel akarta felpörgetni a villanyautó-eladásokat, ez uniós szabályok miatt nem lehetséges. A végleges támogatási rendszer még nem készült el, a Buksza úgy tudja, hogy 2-3 millió forintos támogatást ad majd az állam 10-12 millió forintos összeghatárig a tisztán elektromos autókra. Az NGM-től egy hete kapott válasz szerint a támogatást csak a tisztán elektromos autókra lehet majd igényelni, az úgynevezett hatótávnövelt és plug in hibrid autókra várhatóan nem adnak extra pénzt. (A villanyautók támogatásáról szóló cikket itt olvashatja el.)

Economx
Economx

Ez is érdekelhet