BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lázár Magyarország unióból való kilépéséről beszélt

Vajon most meglenne-e a belépéshez szükséges többség, ha erről lenne egy népszavazás? – tette fel a kérdést Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a szokásos, immár 55. alkalommal megtartott Kormányinfón.

2016. június 23. csütörtök, 14:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Amikor a mai Brexit-szavazás kapcsán megkérdezték Lázártól, hogy ha rajta múlna, akkor egy hasonló helyzetben Magyarország bennmaradásra szavazna-e, azt felelte, hogy ez nehéz kérdés, mint mondta \"a választóim elkeseredettek ebből a szempontból\".

Lázár szerint sok érv szól az EU mellett, ilyenek a fejlesztések és a gazdasági érdekek, de szerinte egy magyar választópolgár másképp gondolkodik. Ők 2004-ben kerestek valamennyit havonta és azt mondták nekik, hogy csökkenni fog a fizetések közötti különbség. Ez nem csökkent, ráadásul az árak ugyanazok, ezért ez egy érdekes, nehéz kérdés - fogalmazott Lázár.

A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint ha most kampányolni kellene a belépés mellett, az nehéz feladat lenne. Azt is hozzátette, hogy a gazdasági és a társadalmi elit egyetért abban, hogy hazánknak nemcsak helye, de fontos helye van az EU-ban, ugyanakkor ő maga nem jelentette ki egyértelműen, hogy a bennmaradás mellett szavazna.

Kérdésre Lázár megjegyezte, hogy a magyar kormány nem mérlegelte annak lehetőségét, hogy ha a britek kilépnek, Magyarország követi-e a példáját.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet