BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meglepő hír a kórházakból

Javulhat az életben maradási esélye a súlyos betegnek, miután mostantól kaphatnak olyan gyógyszereket is, amelyek használatát még nem engedélyezték a hatóságok. A kísérleti szereket azért nem a polcról fogják levenni az orvosok.

2016. május 17. kedd, 09:37

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elsősorban a végstádiumban lévő daganatos betegeknek kínál új reményt, hogy mostantól olyan gyógyszereket is kaphatnak, amelyeket még nem törzskönyveztek a hatóságok - írja a Népszabadság. Az EU-ban már 2004 óta él ez a lehetőség, Magyarországon azonban csak a múlt pénteken döntött az engedélyezés mellett a parlament.

Az engedély nélküli szerek alkalmazásának persze különleges feltételei vannak. A vele kapcsolatos költségeket a gyártó vállalja. A cég központjában döntenek arról, hogy az egyes esetekben használható-e félkész termékük, ugyanis a gyógyszerhatósággal együtt őket terheli a felelősség bármely komplikáció esetén. A kockázat abban rejlik, hogy a klinikai próbákon sikeres szerek időnként súlyos mellékhatásokkal járnak.

Az orvosnak igazolnia kell, hogy minden ismert módszert kipróbált a betege megmentése érdekében, ám nem járt sikerrel, és már csak törzskönyv nélküli gyógyszer segíthet. A kezelésről részletes információkat kell készítenie a gyártónak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet