BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közös megrendelés a kormányzati szervek mobilszolgáltatására

A kormány arra hatalmazta fel a nemzeti fejlesztési minisztert, hogy adjon közös megrendelést a központosított közbeszerzésre kötelezett szervek mobil távközlési szolgáltatásainak ellátására - jelent meg a legutóbbi Magyar Közlönyben. A mobilszolgáltatást 2014-15-re a közelmúltban a Vodafone nyerte el közbeszerzésen.

2014. február 20. csütörtök, 23:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A határozat szerint a határidő azonnali.

A Vodafone Zrt. korábbi tájékoztatása szerint a nettó 4,5 milliárd forint értékű keretszerződés több tízezer előfizetésre, több száz intézményre terjed ki, beleértve a minisztériumokat, kormányhivatalokat, a rend- és közvédelmi szerveket - például Országos Rendőr-főkapitányság, Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság -, vagy hatóságokat - mint a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, a Gazdasági Versenyhivatal -, illetve többek között olyan intézményeket érint, mint például az Országos Mentőszolgálat.

A Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság által kiírt tenderre a Vodafone mellett a Magyar Telekom Nyrt. és a Telenor Zrt. is pályázott. A tender győztese a Vodafone, az eredményhirdetés szerint a második helyezett a Telekom, harmadik pedig a Telenor lett. Utóbbi két mobilszolgáltatóval akkor szerződhetnek az egyes intézmények, ha valamilyen okból számukra a Vodafone nem tudja biztosítani a kért szolgáltatást. Az előző hasonló tender első helyezettje a Magyar Telekom volt, a 14 hónapra szóló megbízás keretösszege 1,5 milliárd forint volt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet