BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Választás 2014: Megkezdte kampányát a Jobbik

Aki ma Magyarországon változást akar, az jobbikos - mondta a Jobbik elnöke, miniszterelnök-jelöltje pártja országos kampánynyitó rendezvényén szombaton Miskolcon. Vona Gábor arról is beszélt, hogy amennyiben a Jobbik kormányra kerül, \"négy éven belül biztosan rendet teremt\", és bejelentette, a párt a hónap végén tüntetéshullámot indít a devizahitelesek megsegítéséért.

2014. február 15. szombat, 20:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kampánynyitó mintegy négyezer résztvevője előtt Vona Gábor úgy fogalmazott: megélhetés, rend és elszámoltatás, ezt a három pontot veszi alapul a programjuk, amelyet, ha nyernek, meg is valósítanak.

Vona Gábor elmondta, amennyiben a Jobbik kormányra kerül, \"négy éven belül biztosan rendet teremt\", nem hagyják magukra sem a fiatalokat, sem a gyerekeket, sem a nőket, sem az időseket.

A \"magyar-cigány együttélésről\" azt mondta: tisztességes és tisztességtelen emberekre osztják a társadalmat, és ha a tisztességtelenek között a cigányok száma magasabb, akkor az nem a Jobbik hibája. A tisztességes cigányokat segítik, a tisztességteleneket azonban nem - jelentette ki.

Közölte, hogy február végén \"tüntetéshullámot\" indít el a Jobbik a devizahitelesek megsegítéséért, mert a jelenlegi kormány érdemben alig tett értük valamit.

Az elmúlt évekre visszatekintve kiemelte, sokan azt várták, hogy a Jobbik tiszavirág-életű kezdeményezés lesz, de a kétharmados kormánnyal szemben a többi ellenzéki párttól eltérően egységesen harcolták végig a négy évet.

Hangoztatta: huszonnégy év telt el a rendszerváltás óta, de már \"a huszonnegyedik órában vagyunk\". A magyarság érdekeit véleménye szerint senki és semmi nem képviselte. Abban az országban, ahonnan félmillióan elmennek, ott nagy a baj - utalt a Fidesz vezette kormány politikájára.

Úgy fogalmazott, \"vándoroljon ki a Fidesz, és utaljanak ők haza\".

A Magyar Gárdáról azt mondta, amennyiben a Jobbik megnyeri a választást, akkor \"veletek, bajtársaink, a Hősök terén találkozunk\".

Szólt arról is, hogy a rendteremtéshez szorosan hozzátartozik az elszámoltatás is, valójában Simon Gábor volt MSZP-s elnökhelyettes \"nem más, mint egy balek\", és akik ítéletet mondanak felette, azok is. Rajta kívül több \"Simon Gábor\" ül még a Parlamentben - tette hozzá.

Ezt a kijelentését megszavaztatta a jelenlévőkkel, akik üdvrivalgással nyújtották fel kezüket.

A pártelnök kitért arra, hogy kormányra kerülésük esetén a mentelmi jogot eltörlik, és feloldják az ügynöklisták titkosítását is.

Hangsúlyozta: hisznek a győzelemben, mert - mint mondta - a fiatalok körében a Jobbik a legnépszerűbb, több településen már győztek az időközi önkormányzati választáson.

Vannak külföldi szövetségeseik, Lengyelországban, Törökországban, Oroszországban, és az \"elszakított országrészekben\" is - hangoztatta, hozzátéve, a határon túli magyarok autonómiatörekvéseit tettekkel segítik. \"Szerbia és Ukrajna uniós csatlakozása előtt keresztbe fekszünk, amennyiben nem garantálják az ott élő magyarok jogait\" - jelentette ki.

Vona Gábor azt mondta, hogy a Jobbiknak van a legjobb programja, és minden megtesznek, hogy ezt győzelemre vigyék, nincs szégyellnivalójuk, \"nem mi tettük tönkre az országot\". Ahhoz, hogy a Jobbik megnyerje a választást, \"eggyel többen kell lenni, mint a többiek, mindenkihez el kell jutni, de persze győzködni kell mindenkit, hogy őrá is szükség van - tette hozzá a pártelnök.

Vona Gábor beszéde előtt a Jobbik több tisztségviselője is felszólalt. Murányi Levente, a párt országgyűlési képviselője hangsúlyozta, céljuk az is, hogy \"ne kelljen szocialistákat, liberálisokat látni a haza házában\". A hazáért, a nemzetért való munkát a Jobbik lételemének nevezte.

Sneider Tamás, a párt alelnöke arról szólt, hogy a kormány az egykulcsos adóval nemcsak társadalmilag, de területileg is kettévágta az országot. Véleménye szerint a Budapesten és környékén, illetve a Dunántúlon élők járnak jól, az átlagos keresetű magyar embereknek azonban nem hogy növekedett, inkább csökkent a jövedelme.

Dúró Dóra, a párt legfiatalabb országgyűlési képviselője azt mondta, kormányra kerülésük esetén 5 százalékra mérsékelnék az alapvető gyermekellátási cikkek áfáját, a két- vagy több gyermekes szülők pedig jelentős adókedvezményt vehetnének igénybe. Célunk az - mondta -, hogy \"visszafoglaljuk közös hazánkat\", a fiatalok ne más országokban keressék a boldogulásukat.

Farkas Gergely, a párt ifjúsági tagozatának elnöke szerint a Jobbik győzelme \"Magyarország diadala lesz\". Jakab Péter, a párt Borsod-Abaúj-Zemplén megyei alelnöke felszólalásában azt emelte ki, hogy a Jobbik \"háromszor veri vissza\" a Fideszen és az MSZP-n a munkanélküliséget, \"a növekvő cigánytelepeket\" és a magyarság \"rabszolgaként dolgoztatását\" a kormány stratégiai partnereinél.

Volner János alelnök szerint ha kormányzati pozícióba kerülnek, nem \"50 kilós rettegő rendőrök\" állnak majd szembe a bűnözőkkel, hanem \"a csendőrök és a Magyar Gárda\". Megemlítette azt is, hogy mivel \"tömegessé vált a nemi erőszak\", elkövetői és a pedofilok ellen bevezetnék a kémiai kasztrálást.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet