BUX 139389.07 0,06 %
OTP 45200 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán előadást tart kedden

Orbán Viktor miniszterelnök előadást tart kedden a Külügyminisztériumban a magyar nagykövetek éves értekezletén, amelyre több mint száz diplomata tér haza külföldi állomáshelyéről - tájékoztatta a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője az MTI-t.

2013. július 14. vasárnap, 09:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Havasi Bertalan hozzátette: Orbán Viktor válaszol a nagykövetek kérdéseire, felvetéseire is, majd külön megbeszélést folytat a rendezvényen részt vevő indiai külügyminiszterrel, Szalman Kursiddal.

Az évenként megrendezett nagyköveti értekezleten a magyar külpolitika és Magyarország nemzetközi kapcsolatainak széles körével foglalkoznak, értékelik az előző időszakot és megtárgyalják a következő év munkájának irányait. Kaleta Gábor, a Külügyminisztérium sajtófőosztályának vezetője az MTI érdeklődésére korábban elmondta: az eseményen 107 magyar misszió vezetője vesz részt, és csaknem negyven előadást hallgatnak meg. A tervek szerint az értekezleten minden tárcavezető felszólal.

A nagykövetek tanácskozására minden évben hívnak külföldi előadót is, az idén az indiai tárcavezető látogatása a keleti nyitás politikájának sikerét mutatja - hangsúlyozta Kaleta Gábor.

Szalman Kursid indiai külügyminiszter vasárnap érkezik Magyarországra.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet