BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán nem elégedett

Orbán Viktor szerint az uniós források felhasználásának magyar rendszere \"jól állja a sarat\", de 2014-től átláthatóbb rendszerre van szükség, amelyen már dolgozik a kormány.

2012. június 22. péntek, 18:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Orbán Viktor a visegrádi miniszterelnökök pénteki prágai találkozója utáni sajtóértekezleten az MTI tudósítójának kérdésére azt mondta: a magyar rendszer \"jól állja a sarat, de nem vagyunk a rendszerrel elégedettek. 2010-ben egy, még az elődeink által fölépített rendkívül bonyolult rendszert örököltünk meg. Tapasztalataink közel vannak a csehek tapasztalataihoz. A következő ciklusban, tehát 2014-et követően egy sokkal egyszerűbb, sokkal átláthatóbb, sokkal kevésbé bürokratikus rendszert kell majd működtetnünk. Ezen már dolgozunk\".

\"Ha a kérdést úgy tesszük fel, hogy a közbeszerzéseken fölhasználható pénzeknek ma mi a legnagyobb problémája Magyarországon, akkor én első helyre azt a dolgot teszem, hogy még mindig kevés a magyar győztes a pályázatokon\" - mondta a magyar kormányfő.

\"Én első helyre azt teszem, hogyan tudjuk úgy feljavítani, segíteni az európai normák szerint támogatni a magyar vállalkozásokat, hogy azok a mostaninál jóval nagyobb arányban legyenek képesek, legyenek versenyképesek indulni az európai uniós források megszerzéséért\" - tette hozzá.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet