BUX 139737.71 0,64 %
OTP 45750 0,99 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ennyi takarítottak meg a kórházak az adósságrendezésből

Csaknem 5,5 milliárd forint maradt meg az egészségügyi szolgáltatóknál abból pénzből, amit a múlt év végén kaptak lejárt szállítói tartozásaik rendezésére - tudta meg minisztériumi forrásokból hétfőn az MTI. Az egészségügyi államtitkárság a visszafizetendő pénzt az egészségügybe szeretné visszaforgatni.

2012. június 11. hétfő, 15:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szócska Miklós egészségügyi államtitkár a múlt év végén jelentette be: összesen 27 milliárd forint konszolidációs támogatásban részesülnek az állami egészségügyi intézmények, hogy csökkenthessék lejárt szállítói tartozásaikat. Azoknak az intézményeknek, amelyek kaptak a konszolidációs támogatásból, de nem volt szállítói tartozásuk, nyilatkozniuk kellett arról, hogy lemondanak a kiutalt összegről, s azt a legkésőbb május 20-ig vissza kellett fizetniük.

Ha egy intézmény e fizetési kötelezettségének nem tett eleget, akkor attól ezt a pénzt a finanszírozó - vagyis az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) - az egészségügyi szolgáltató részére esedékes június havi finanszírozási összegből vonja le. Az OEP által a múlt héten közzétett összesítés szerint 2011 végén több mint kétszáz egészségügyi szolgáltató kapott nagyobb összeget annál, mint amennyi a lejárt szállítói tartozása volt. Közülük 142 szolgáltató egyetlen forintot sem használt fel a pénzből.

Az egészségbiztosító honlapján található lista szerint 78 egészségügyi szolgáltató a határidő lejártáig visszautalta azt az összeget, amelyet nem használt fel adósságai rendezésére. Ezek mellett 96 intézménytől a mostani, júniusi finanszírozási pénzből vonta le az összeget az OEP.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet