Átadták az E.On új, környezetbarát, kombinált ciklusú erőművét a Győr-Moson-Sopron megyei Gönyűn. Az eseményen jelen volt Schmitt Pál köztársasági elnök, Bencsik János klíma- és energiaügyért felelős államtitkár, Bernhard Fischer, az E.On Generation vezérigazgatója, Konrad Kreuzer, az E.On Hungária Zrt. igazgatóságának elnöke és Major Gábor, Gönyű polgármestere.
A Győr közelében megvalósuló, bruttó 433 megawatt teljesítményű gázerőmű a legmodernebb, legmagasabb hatásfokú létesítmény Magyarországon, világszínvonalú technológiája révén több mint 600 ezer háztartás energiaellátását biztosítja megbízható és környezetbarát módon. Az E.On mintegy 400 millió euró beruházásának alapozási munkálatai 2009 januárjában kezdődtek. A több mint 59 százalékos nettó hatásfokú, kombinált ciklusú gáz- és gőzturbinás berendezéssel a gönyűi erőmű hazánk uniós környezetvédelmi vállalásait és szén-dioxid-kibocsátási céljait is támogatja.
A Gönyűn termelt áram a magyar átviteli hálózatba kerül, így az a teljes magyar villamos hálózat számára elérhető. Az itt termelt áram elegendő a dinamikusan fejlődő Győr és térségének egész éves energiaellátására. Az E.On \"cleaner & better energy\" stratégiájára kiváló példa a gönyűi erőmű, amely erőmű-portfóliónk egyik legmodernebb tagjaként Európa gazdaságos, környezetbarát és hatékony energiatermeléséhez járul hozzá − mondta Bernhard Fischer.
