BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eldőlt: így drágul az élet Budapesten - nagyot ugrik a szennyvízdíj

A Fővárosi Közgyűlés döntött 2011-re vonatkozó közüzemi díjemelésekről - BKV szolgáltatási díjain túl minden szolgáltatás díja. A legdurvább mértékben 19,5 százalékkal a szennyvízdíj nő.

2010. december 15. szerda, 12:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fővárosi Közgyűlés 2010-ben nem emelte a szemétszállítás- és kezelés díját. A Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. csökkentette költségeit, és így fenn tudta tartani a társaság eredményes működését. 2011 fordulópont lesz, mert megkezdődött a főváros tulajdonában lévő cégek működésének optimalizálása - közölte a fővárosi sajtóiroda.

Az elfogadott javaslat szerint januártól viszont a szemétszállítás ára 5,27 százalékkal nő. Ez egy négytagú családnak egy átlagos (110 l) kuka heti egyszeri ürítése esetén havi 126 forint többletkiadást jelent. Ami az idén havonta átlagosan 2383 forintba került, azért jövőre 2509 forintot kell majd fizetni.

A Fővárosi Vízművek Zrt. javaslata szerint a lakosság 2,7 százalékkal fizet többet 2011-ben, mint ebben az évben, az ipari-közületi fogyasztók viszont 6,4 százalékkal. A vállalati fogyasztók visszaigényelhetik a forgalmi adót, így jelenleg gyakorlatilag 20 százalékkal alacsonyabb vízdíjat fizetnek.

A csatornadíjak jövőre 19,5 százalékkal emelkednek majd. A kéményseprés 3,8 százalékkal kerül többe jövőre, a kegyeleti közszolgáltatások pedig átlagosan 9,6 százalékkal drágulnak. Ezen belül a hagyományos temetésért 5,5 százalékkal a hamvasztásosért 3,4 százalékkal szórásos temetésért pedig 6 százalékkal kell majd többet fizetni.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet