BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább emelik a pártok támogatását

A parlament a múlt héten öt párti egyetértéssel megszavazta, hogy a korábbi szintre visszaemelik a politikai pártok költségvetési támogatását - ma a kormány arra tett javaslatot, hogy az országgyűlés keretéből fizessék a frakciók pártalkalmazottjait.

2010. december 13. hétfő, 13:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány a száz oldalas 2011-es költségvetés megalapozó törvényekhez ma délelőtt 38 oldalas zárószavazás előtti módosítást terjesztet be. A zárószavazás előtti módosítókban elvileg helyesírási hibákat és rossz paragrafus számokat lehetne kijavítani - ám ezt a szabály nem érzik magukra nézve kötelezőnek a mindenkori kormányok.

A kormány által most beterjesztett módosításban például megnyitja a országgyűlési képviselők javadalmazásáról szóló törvényt - amiről a három hetes vita alatt egy szó sem esett. A javaslat szerint a jövőben az öt parlamenti frakció - a méretétől függően - pártalkalmazottakat tarthat köztisztviselői státuszban - ezen alkalmzottak fizetését az országgyűlés büdzséjéből fedeznék a pártok támogatásán felül. Az indoklás szerint ezt az intézkedést parlament megnövekedett törvényalkotói munkája indokolja.

A 2011-es költségvetési törvényhez benyújtott módosító javaslatok közül az öt parlamenti párt a múlt héten egységesen megszavazta parlamenti pártok támogatásának emelését. A kormány 2010 júniusában csökkentette pártok támogatását - az ország állítólagos gazdasági helyzetére hivatkozva. A múlt heti szavazással 2011-től visszaáll a pártok támogatása a csökkentés előtti szintre.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet