BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Soros hallgatott Orbán felhívására

Közel kétszázmillió forinttal támogatja a Kolontár és Devecser térségében történt iszapömlés áldozatait a Soros György által alapított Nyílt Társadalom Alapítvány.

2010. október 8. péntek, 11:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egymillió dollárra, azaz közel 197 millió forinttal támogatja az iszapkatasztrófa áldozatait Soros György Nyílt Társadalom Alapítványa.

Az összeget helyreállítási munkálatokra és hasonló katasztrófák megelőzésére fordítják majd - derült ki az MTI-hez eljuttatott közleményből.

Remélem, hogy az Orbán Viktor miniszterelnök úr felhívására nyújtott támogatásunk segítséget jelent a tragédia áldozatai számára - fogalmaz a közleményben Soros.

Magyarországnak minden szükséges lépést meg kell tennie annak érdekében, hogy a jövőben ne fordulhassanak elő hasonló esetek - tette hozzá.

Az adomány forrása a Soros György által 2009-ben a gazdasági válságra adandó válaszként létrehozott Szükségalap, amelyből a Nyílt Társadalom Alapítványok mindezidáig 20 országban - köztük Magyarországon - mintegy 36 millió dollár támogatást nyújtottak a válság okozta gondok kezelésére.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet