Egymillió dollárra, azaz közel 197 millió forinttal támogatja az iszapkatasztrófa áldozatait Soros György Nyílt Társadalom Alapítványa.
Az összeget helyreállítási munkálatokra és hasonló katasztrófák megelőzésére fordítják majd - derült ki az MTI-hez eljuttatott közleményből.
Remélem, hogy az Orbán Viktor miniszterelnök úr felhívására nyújtott támogatásunk segítséget jelent a tragédia áldozatai számára - fogalmaz a közleményben Soros.
Magyarországnak minden szükséges lépést meg kell tennie annak érdekében, hogy a jövőben ne fordulhassanak elő hasonló esetek - tette hozzá.
Az adomány forrása a Soros György által 2009-ben a gazdasági válságra adandó válaszként létrehozott Szükségalap, amelyből a Nyílt Társadalom Alapítványok mindezidáig 20 országban - köztük Magyarországon - mintegy 36 millió dollár támogatást nyújtottak a válság okozta gondok kezelésére.
