BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több lesz a nyerőgép, szabályozzák a pókert?

A Magyar Szerencsejáték Szövetség további 35 milliárd forint adóbevételi lehetőséget talált a kormány számára, a különféle szerencsejáték-piacok szabályozásának és adózásának módosításával.

2010. szeptember 15. szerda, 15:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Szerencsejáték Szövetség javaslata szerint némileg csökkenteni lehetne a nyerőgépek adóterhelését, viszont ezzel újabb termek nyílnának, amelyen nem csökkenne, hanem növekedne az állami bevétel. A szövetség szerdai sajtótájékoztatóján ismertetett ajánlás szerint szabályoznák az internetes szerencsejáték-fogadást, ebből további 16,5 milliárd forintot lehetne megfogni, de Schreiber István, a szövetség elnöke szerint változtatni kellene a kártya- és pókertermek szabályozásán is, hiszen ezzel újabb több száz millió forint jönne be.

A szövetség számításai szerint összességében a jelenlegi 70 milliárd forintról 100-105 milliárd forintra növekedhetne a szerencsejátékokból származó költségvetési bevétel az áfával együtt.

További részletek a Napi Gazdaság csütörtöki számában.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet