BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bevásárolt a jegybank

Az MNB 8,2 milliárd forintért vásárolt jelzáloglevelet a másodpiacon.

2010. július 7. szerda, 15:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) öt értékpapírra, összesen 8,2 milliárd forint értékben fogadott el ajánlatot a szerdán megtartott másodpiaci jelzáloglevél-vásárlási tenderén - közölte a jegybank.

A tenderre összességében 15,7 milliárd forintnyi ajánlatot nyújtottak be a piaci szereplők, a meghirdetett 13 jelzáloglevélből 5 értékpapírra érkezett ajánlat.

A 2011-ben lejáró papíroknál 6,45 százalékos, a 2013-ban lejáróknál 7,85-7,87 százalék közötti, a 2014-ben lejáróknál 7,94 százalékos átlagos hozam alakult ki.

Az előző, június 9-én tartott jelzáloglevél-vásárlási tenderen a meghirdetett 12 papír egyikére sem érkezett ajánlat.

Az MNB a következő másodpiaci jelzáloglevél-vásárlási tenderét 2010. augusztus 18-án tartja.

Az MNB monetáris tanácsa ez év február 8-án döntött a jelzáloglevél-vásárlási programról, amelynek keretében a jegybank hazai kibocsátású forint jelzálogleveleket vásárol az elsődleges és a másodlagos piacon is, összesen legfeljebb 100 milliárd forint névértékben. A vásárlásokkal a jegybank a hazai jelzáloglevél-piac hosszú távú fejlődése érdekében a piac likviditását és transzparenciáját kívánja növelni. A jelzáloglevél-vásárlási programot legkorábban 2010. december 31-én zárja le az MNB.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet