BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fidesz: minden hétre egy alkotmánymódosítás

A parlament épp hogy csak megszavazta a 200 fős parlamentről és a miniszterelnök-helyettesi posztról szóló alkotmánymódosítást, a Fidesz újabb alaptörvény módosítással lepte meg a parlamentet.

2010. május 20. csütörtök, 13:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

"Az Országgyűlés mint alkotmánymódosító hatalom" az alábbi törvényt alkotja - olvasható a Kósa Lajos Fideszes képviselő által benyújtott alkotmánymódosításban: a javaslat az alaptörvénybe emelné az alpolgármesteri intézményt, azzal a kiegészítéssel, hogy a jövőben nem csak a képviselőtestületek tagjait, hanem bárkit alpolgármesternek választhat a települési önkormányzat. A alkotmánymódosításhoz mellékelt - szintén kétharmados - önkormányzati törvénymódosítás szerint, ha több alpolgármester lesz egy településen, azok között legalább egy választott képviselőnek kell lennie. A polgármester viszont bármikor kirúghatja a külső alpolgármesterét - szól az indítvány.
A pár napja ülésező parlament munkájában ez már a második - kis terjedelmű - alkotmánymódosítás. Az elsőt épp ma fogadták el a képviselők - kétszer is, egyszer gombnyomással, aztán név szerinti szavazással - amely 200 főre csökkenti a 2016-ban választandó parlament méretét, illetve létrehozta a miniszterelnök-helyettesintézményét.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet