BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megindulhat a munka a körgyűrű újabb szakaszán

Kilenc hónap vajúdás után szerződéskötésig jutott az M0-s körgyűrű M6-ost és az 51. számú főutat összekötő szakaszának kivitelezési tendere. A szakaszt a tervek szerint 2012 nyarától már lehet használni.

2010. január 7. csütörtök, 10:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kilenc hónapig tartó huzavona után ma aláírta a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. az M0-s körgyűrű M6-os és 51. számú főút közötti szakaszának kivitelezői szerződését. A szakaszt az M0 déli ág II. Konzorcium végzi el 34,87 milliárd forintért, az átadást 2012. július-augusztusra tervezik. A szakasz 11 kilométeres és 13 műtárgyat tartalmaz.

A beruházást 85 százalékban támogatja az unió. A szakasz kivitelezéséhez kapcsolódó közbeszerzési tender eredménye több ízben is a közbeszerzési döntőbizottság előtt landolt, ma sikerült a szerződéskötésig eljutni. A kivitelezés megindításával a körgyűrűn az M1 és az M5-ös autópálya között három szakaszon folynak munkák.

A cél a kétszer kétsávos déli szektor kétszer háromsávossá bővítése. Az M1-M6 közti szakaszt a Colas építi 11 milliárd forintért, az 51. számú főút és M5-ös közti szakasz 9,8 milliárd forintért épül.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet