Komoly bonyodalmakat okozhat, ha az Alkotmánybíróság kedden elkaszálja a szuperbruttósítás rendszerét. Nyáron fordult az AB-hoz Szabó Máté ombudsman és Angyal József adószakértő, mert szerintük a szuperbruttó révén a munkavállalóknak olyan összeg után kell adót fizetniük, ami nem is az ő jövedelmük – ez a jövedelemadó alapjához hozzácsapott – a munkáltató terhének számító – tb-járulék. Elvileg megállja a helyét a vélekedés, és az ehhez hasonló aggályos adózási kérdésekben eddig többször ellenkezett az AB a kormánnyal – így volt ez a házipénztár megadóztatásával vagy akár a luxusadóval.
További részletek a mai Napi Gazdaságban
