Míg tavaly egész évben több mint 97 ezer örökös fizetett összesen 8,341 milliárd forint öröklési illetéket – ebből az első hat hónapban 3,43 milliárd forintot –, addig idén hat hónap alatt csak 35,2 ezer örökösnek akadt fizetnivalója, 2,48 milliárd forint összegben. Tavaly volt olyan hónap, amikor az egymilliárd forintot is meghaladta a megfizetett öröklési illeték összege, az idén azonban a legmagasabb havi egyenleg kicsivel haladta csak meg az 500 millió forintot. Ennek a drasztikus csökkenésnek leginkább az az oka, hogy az idén húszmillió forint értékhatárig már nem terheli illetékfizetési kötelezettség az ingatlanokat.
További részletek a mai Napi Gazdaságban.
