BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem csempésznek több benzint Ukrajnából

A VPOP szerint nem élénkült az ukrán eredetű csempészforgalom az áfa és a jövedéki adó emelését követően.

2009. július 30. csütörtök, 10:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A várakozások ellenére egyelőre nem rohamozták meg az sem az üzemanyag-, sem a cigarettacsempészek az ukrán-magyar határszakaszt - tudta meg a Népszava Sipos Jenő, VPOP-szóvivőtől. A hatóság arra számított, hogy az áfa, illetve a jövedéki adó emelését követően felerősödik az Ukrajnából érkező fekete import. Az autósok továbbra is csak az adott típushoz rendszeresített benzintartállyal léphetik át a határt, a megnagyobbított tankkal rendelkező járműveket a hatóságok lefoglalhatják. A lap szerint egy liter ukrán benzinen 30-40, a dízelen pedig akár 100 forintot is kereshetnek a csempészek.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet