BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem tudni, hol nézhetjük az NB I-es meccseket

Nem született döntés a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) mai rendkívüli elnökségi ülésén az NB I-es mérkőzések közvetítési jogairól.

2009. július 9. csütörtök, 17:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a szövetség a hét elején úgy nyilatkozott, hogy a Sport Tv ajánlata fényében már csak formális döntést kell hozni a mai ülésen, a közvetítések sorsát három évre eldöntő határozathoz tovább tárgyalások szükségesek.

Az elnökségi ülést megelőzően az első osztályú csapatok képviselőinek részvételével megtartott tárgyalásokon a klubvezetők úgy foglaltak állást, hogy a végleges döntéshez a szerződés jogi és üzleti kérdéseivel kapcsolatban további részletek is tisztázni kell.

Mint arról korábban a Napi is beszámolt, a Digi Kft. és a Sport Tv ajánlata közül kell választania az MLSZ-nek. A Digi évi mintegy 800 millió forintot ajánlott a közvetítési jogokért, amelyhez még további támogatásokat is biztosítana a társaság. A bajnoki meccseket korábban is közvetítő Sport Tv múlt hét végén közölte a szövetséggel, hogy élni kíván opciós jogával, így tartja a Digi által ajánlott összeget, sőt, egyes híradások szerint annál némileg kedvezőbb tervezetet tett le a szövetségnek.

Az új tervek szerint hétfőn születhet döntés az ügyben.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet