A szakember a Reuters tudósítása szerint úgy nyilatkozott, hogy a globális recesszió végetérhet az év végén, annál azonban nem korábban, s végképp nem az év közepén.
Még nem érte el a visszaesés a mélypontját - mondta Roubini. Az összehúzódás tart, és inkább csak az év végén ér véget, semmint a közepén - mondta. Egyelőre túl sok szerinte az olyan optimista vélemény, hogy a talpraállás hamarosan megindul.
A közelebbi elemzés azt mutatja, hogy közel már az alja, és van fény az alagút végén, de ezt tovább tart majd elérni és a fellendülés gyengébb lesz, mint azt az általános vélekedés tartja. Ha a recesszió végetér, az amerikai gazdaság növekedése legalább két évig hosszútávú lehetőségei alatt lesz. Ennek okaként a növekvő egyensúlyi problémákat jelölte meg a lakásszektorban és a pénzügyi rendszerben, valamint az államadósság növekedését.
Ázsiában a kilátások jobbak mint Amerikában, Japánban vagy Európában, köszönhetően a gazdaságok erősebb fundamentumainak. Dél-Koreában - ahol a konferenciát tartották, melyen a professzor beszélt - a legutóbbi mutatók azt sugallják, hogy a fellendülés és növekedés már a második negyedévben mekövetkezhet.
A lefelé mutató kockázat jelenleg az - mondta Roubini - hogy a fejlett gazdaságok nem térnek elég gyorsan magukhoz ahhoz, s a kínai gazdaság megint lassulni kezd. Szerinte Kína idén 6 százalékkal növelheti GDP-jét, ami kemény landolásnak számít az elmúlt 10 év 10 százalék körüli átlagos növekedéséhez képest.
A távol-keleti országok masszív növekedésének beindulása jelenleg jobban függ belső erejüktől, mint az exportpiacok növekedésétől.
