BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem tudni, emelkedik-e a minimálbér

A bérmegállapodás keretfeltételeiben sem tudtak megállapodni az OÉT-en a szociális partnerek.

2008. október 31. péntek, 14:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szakszervezetek január 1-jétől érvényes bérajánlást szeretnének kötni és továbbra is fenntartanák a garantált bérminimumok rendszerét, 120 illetve 125 százalékkal - derült ki az Országos Érdekegyeztető Tanács pénteki ülésén. (A garantált bérminimum azt jelenti, hogy a két évnél kevesebb munkatapasztalattal bíró szakmunkások legalább a minimálbér 120, az ennél gyakorlottabbak pedig legkevesebb 125 százalékát kapják.)

A munkaadók ugyanakkor továbbra is fenntartották álláspontjukat, amely szerint egyáltalán nem szeretnének garantált bérminimumot országos szinten, továbbá 69 ezer forint maradna a minimálbér. A minimálbér-kérdésre szerintük fél év múlva, az adatok értékelése után lehetne visszatérni.

Ezen álláspontot a szakszervezetek elutasították hangsúlyozva, hogy a munkáltatók által a munkahelyek megőrzése mellett fontosnak tartott munkabéke is csak akkor lehetséges, ha van minimálbér-emelési megállapodás.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet