BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az ÁPV-vezér a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség élén

Hamarosan látványos növekedésnek indulnak a fejlesztésre rendelkezésre álló források, az első pályázatot jövő áprilisban írják ki.

2006. július 7. péntek, 13:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A következő hét évben fejenként nyolcszázezer forint fejlesztési pénz áll majd Magyarország rendelkezésére – mondta Bajnai Gordon, fejlesztéspolitikai kormánybiztos. A források 2007-től megötszöröződnek, vagyis az eddigi évi 200 millió forintos keret évi egymilliárdra nő. Július végére megállapodás születik a fejlesztési pénzek elosztásának hozzávetőleges arányairól, ezt követően intenzív társadalmi egyeztetés kezdődik meg, szakmai szervezetek bevonásával és parlamenti vitákkal. Az első pályázatok kiírására 2007 elején kerül sor. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnöke Vági Márton, az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. vezérigazgatója lesz.

Plankó Gergely
Plankó Gergely

Ez is érdekelhet