A következő hét évben fejenként nyolcszázezer forint fejlesztési pénz áll majd Magyarország rendelkezésére – mondta Bajnai Gordon, fejlesztéspolitikai kormánybiztos. A források 2007-től megötszöröződnek, vagyis az eddigi évi 200 millió forintos keret évi egymilliárdra nő. Július végére megállapodás születik a fejlesztési pénzek elosztásának hozzávetőleges arányairól, ezt követően intenzív társadalmi egyeztetés kezdődik meg, szakmai szervezetek bevonásával és parlamenti vitákkal. Az első pályázatok kiírására 2007 elején kerül sor. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnöke Vági Márton, az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. vezérigazgatója lesz.
