BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kamatemelés jön Közép-Európában?

Közgazdászok úgy vélik, hogy az Európai Unióhoz 2004-ben csatlakozott tíz új tagország közül háromban beindul a kamatemelés még az idén - írja a Bloomberg.

2006. június 28. szerda, 08:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A növekvő inflációs nyomás miatti szigorításra elemzők szerint Magyarországon, Csehországban és Szlovákiában kerülhet sor. Lengyelországban a szakértők szerint év végéig 4 százalékon maradhat az irányadó kamat. Az említett három országban átlagosan 2,9 százalékos inflációt mérnek a statisztikusok, amely mintegy 0,4 százalékkal haladja meg az eurózóna inflációs szintjét.
Lars Christensen, a Danske Bank vezető közgazdásza szerint az említett országokban a kamatemelés biztosra vehető. A szakértő szerint a pénzromlás ütemének gyorsulása más-más tényezőkre vezethető vissza, Csehországban, Szlovákiában és Lengyelországban a gyorsuló infláció a növekvő belső kereslettel, míg Magyarországon a forint gyengülésével magyarázható.
A Bloomberg által megkérdezett elemzők szerint a magyar alapkamat a jelenlegi 6,25 százalékos szintről - egy vagy két lépésben - év végéig 7 százalékra emelkedhet.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet