Jaksity szerint a magyar társadalomban már 200 éve reform van, de ennek ellenére nem történik semmi, A szakember úgy véli, hogy növekszik az ország pénzügyi kiszolgáltatottsága, és egyre nő a pénzügyi válság esélye. A valuta nagyobb mértékű leértékelésével a beruházások és a fogyasztás visszaesése jár együtt - figyelmeztetett Jaksity, aki szerint máshol a piac már keményen büntetett, Magyarország csak a "globális happiness" miatt úszta meg idáig.
Orbán Krisztián, a CEMI partnere elmondta, hogy a kiadáscsökkentő, nem pedig a bevételnövelő-elinfláló kiigazítást tartja célravezetőnek. A szakember szerint kulcskérdés a foglalkoztatottság növelése, az egyensúlytalanság és az adósságnövekedés kezelése. Orbán szerint lehetséges egyszerre elkerülni a válságot és a növekedési potenciált jobban kihasználni. A kiadáscsökkentő kiigazítás esetén kisebb a növekedési áldozat, ugyanis a bevételnövelő jellegűnél az első évben akár 0 százalékra is csökkenhet a növekedési ütem - tette hozzá.
