BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre többen vannak az utcán

Az idei első negyedévi időszakban a foglalkoztatottak száma 3,885 millió, a munkanélkülieké 324 ezer fő volt, ami 7,7 százalékos munkanélküliségi rátát jelentett.

2006. április 27. csütörtök, 09:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A január-márciusi időszakban átlagosan a 15-74 éves népesség 54,5 százaléka jelent meg a munkaerőpiacon - tette közzé a KSH. A foglalkoztatotti létszám közel 15 ezer fővel volt több, mint egy évvel korábban, miközben a munkanélküliek száma a vizsgált időszakban 324 ezer fő volt, 26 ezerrel haladta meg az előző év azonos időszakit. Az Eurostat által publikált harmonizált munkanélküliségi ráta az időszak középső hónapját jelentő februárban: EU-15: 8,0 százalék, EU-25: 8,8 százalék, Magyarország: 7,9 százalék.
A munkanélküliek 19,3 százaléka a munkaerőpiacon csak kis létszámban jelenlévő 15-24 éves korosztályból került ki. Az e korcsoportot jellemző munkanélküliségi ráta 19,0 százalék volt, hasonló az előző év azonos időszakában mérttel. A munkanélküliek 44,1 százaléka egy éve vagy annál régebben keresett állást, ez szinte megegyezik a tavalyi első negyedévivel. A munkanélküliség átlagos időtartama 15,8 hónap.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet