Járai Zsigmond a kiigazításról szólva kijelentette: a megszorító intézkedések többfélék lehetnek. A kiadások lefaragása és az adórendszer egyszerűsítése elősegítené a gazdaság fejlődését - a jegybank is ezt a megoldást támogatja -, a bevételnövekedés viszont hátrányos hatást gyakorolna a gazdaságra, és visszavetné a fejlődést.
Járai hozzátette: a piac eddig türelmes volt, ám most hihető és tartható konvergencia programot kell alkotnunk.
Az MNB elnöke elmondta: a hétfői kamatdöntésról szóló szavazásban a monetáris tanács nem volt megosztott, ám a jövőt illető gazdasági elképzelések tekintetében továbbra is fenn áll a véleménykülönbség a tanács tagjai között.
