BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dübörög az ipar

Januárban 13,7 százalékkal nőtt az ipari kibocsátás az egy évvel korábbival összevetve.

2006. március 16. csütörtök, 09:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idei első hónapban az ipari termelés 13,7, munkanaphatástól megtisztítva 11 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva, ez magasabb, mint tavaly bármelyik hónapban. Az előző hónaphoz képest a szezonálisan és munkanap-tényezővel is kiigazított ipari termelési index januárban 1,3 százalékkal emelkedett - tette közzé a KSH.
Az ipari export is száguld, 22,1 százalékkal volt magasabb az előző év azonos időszakinál, a növekedési ütem mértéke kétszerese a 2005. egész évinek. A januári exportteljesítmény mintegy kétharmadát a feldolgozóipar két alága adta: a feldolgozóipar legnagyobb exportőrének számító, a feldolgozóipari kivitel négy tizedét képviselő villamos gép, műszer gyártásának exportvolumene 17,2, a másik meghatározó alág, a feldolgozóipari kivitelből egynegyeddel részesülő járműgyártás pedig 36,3 százalékkal növelte külpiaci eladásait. A belföldi értékesítés 7,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz viszonyítva, ez a tényleges növekedésen túl - csakúgy, mint más mutatók esetében - az alacsony bázis eredménye.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet