BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brüsszel feljelenti Budapestet?

Magyarország ellen jogsértési eljárás indítását fontolgatja Brüsszel , mert korlátozza a nem állami tulajdonban lévő fogadócégek működését.

2006. március 16. csütörtök, 08:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hat európai állam - köztük Magyarország - ellen is a közösségi jog megsértése esetén szokásos eljárás megindítását kezdeményezi Charlie McCreevy belső piaci biztos, amiért azok egyre több megszorítást léptettek életbe a nem állami tulajdonban lévő szerencsejátékcégek működése miatt - írja a Világgazdaság.
A biztos Magyarország mellett Németország, Finnország, Svédország és Olaszország, valamint Hollandia ellen tervez fellépést, amiért az említett államok korlátozzák a fogadócégeknek még a reklám- és promóciós tevékenységét is.
A hivatalos indoklás szerint szociális aggályok miatt korlátozzák ezekben az államokban a nem nemzeti tulajdonban lévő fogadócégek működését, mivel a kormányok úgy vélik: a fiatalkorúakra károsan hathat, ha kicsúszik a kezükből a szerencsejátékok felügyelete, ráadásul a pénzmosás ellenőrzésére sem lenne módjuk. Az igazi indok az lehet, hogy az országok nem akarják elveszíteni az ebből a tevékenységből származó állami bevételeiket – a szociális aggályok csak akkor állnák meg a helyüket, ha semmilyen szerencsejáték nem lenne megengedett.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet