Ezek - vagyis az oktatás, a lakásügy, az egészségügy és az agrárum - állnak az orosz gazdaságpolitika fókuszában. Hozzátette a kisebb, de fontos területek közé tartozik az informatika, a nanotechnológia, a közúti és a légi közlekedés is.
A miniszter elmondta: tavaly 30 százalékkal 1,2-1,3 milliárd dollárra nőtt az Oroszországba irányuló magyar kivitel, amivel elérte az 1992-es szintet. A teljes kétoldalú külkereskedelmi forgalom értéke hatmilliárd dollárra rúgott.
Kóka János kiemelte: eddig közel 100 milliárd forintot fektettek be magyar cégek - köztük a Mol, a Richter és a Pannonplast - Oroszországban.
