BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább pörög a privatizáció

Sem a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI), sem pedig az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. (ÁPV Rt.) nem lassít: tovább tolnák ki az állami vagyont magánkézbe, most a Malév, a Mahart, a Bábolna és a Geodézia lenne a húzó kínálat.

2006. február 8. szerda, 10:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ÁPV Rt. idén hozzávetőleg 250 milliárd forint bevételt célzó üzleti tervét várhatóan a következő hetekben fogadja el a PM - írja a Magyar Nemzet. Az idei bevétel legjelentősebb részét a Mol Rt. 11,73 százalékos állami részvénycsomagja eladása jelentheti: a társaság amennyiben élni kíván opciós jogával, ezt május és október között teheti meg. Ugyancsak idénre várható a Malév Rt., a Mahart Szabadkikötő Rt., a Bábolna Rt., a Geodézia Rt., és a lóversenycégek eladása.
A KVI idén 25-30 milliárd forint értékű állami ingatlan értékesítését célozza meg, erre az összegre csaknem 90 nagy értékű - 50 millió forint felettire becsült - ingatlan eladásával tenne szert. Az igazgatóság minisztériumi, rendőrségi, adóhivatali és oktatási intézmények ingatlanjait dobná piacra, ezek mellett a KVI évek óta funkció nélküli épületeit is eladnák. A legtöbbet - 2-3 milliárd forint körüli összeget - a fővárosi Béla kirány úti volt kormányrezidenciáért és a Szervita téri irodaházért, valamint a Club Aligáért és a sopronhorpácsi Széchenyi-kastélyért szakíthat a KVI.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet