BUX 139051.82 -0,18 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénzügyminiszteri tervek: mit akar a Fidesz, mit az MSZP?

A magyar politikai helyzet ismeretében nem meglepő, hogy a két legnagyobb parlamenti párt gazdaságpolitikáért felelős tagja teljesen eltérően értékeli a mögöttünk hagyott évet az újév apropóján a NAPI Gazdaságnak adott interjúkban. A jövőre vonatkozó tervek között vannak hasonló elképzelések.

2006. január 2. hétfő, 06:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Veres János pénzügyminiszter szerint a magyar gazdaság tavaly közelebb jutott az euró 2010-es bevezetéséhez, Varga Mihály volt pénzügyminiszter viszont visszalépést lát e téren. Abban azért mindketten megegyeznek, hogy az ország érdeke a közös valuta mihamarabbi bevezetése; Varga szerint vigyázni kell arra, hogy ezt a folyamatot ne kísérje a forint árfolyamának gyengülése.

Mindkettejük következő ciklusra szóló programjában nagy hangsúlyt kap a vállalkozásfejlesztés, és a módszereket tekintve is nagy az átfedés: az adóterhek megnyirbálását tartják egyaránt üdvözítőnek. A pénzügyminiszter a már elfogadott ötéves adóprogramtól és az állami bürokrácia csökkentésétől vár jelentős eredményeket, míg a Fidesz politikusa radikálisabb adócsökkentéseket helyezett kilátásba. Különbség még annyi fedezhető fel, hogy Varga Mihály a – jellemzően külföldiek által igénybe vett – nagyberuházásokra szabott támogatásokat megnyitná a magyar vállalkozók előtt is.

Feltettük a kérdést, mit szólnak a Financial Timesban megjelent állításhoz, miszerint a magyarok jobban élnek mint valaha. Ezzel megint törésponthoz jutottunk: Veres János szerint lényegesen jobban élünk, mint négy évvel ezelőtt, míg Varga Mihály szerint sok honfitársunk kijönne a béketűréséből, ha ezt a kérdést egyenesen nekiszegeznék.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet