BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mire mennek el a ferihegyi milliárdok?

A pénzforgalmi szemléletű államháztartási hiány az idén nem haladja meg a prognosztizáltat - jelentette ki a PM államtitkára, aki a Budapest Airport privatizációs bevételének felhasználásáról is beszámolt.

2005. december 28. szerda, 13:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eredményszemléletű, nyugdíjreform hatásaival korigált idei hiány a GDP 6,1 százaléka marad az idén, a pénzforgalmi deficit nem fogja meghaladni a tervezett, 1023 milliárd forintos összeget - jelentette ki Katona Tamás, a Pénzügyminisztérium közigazgatási államtitára. Hozzátette: a Budapest Airport Rt. értékesítéséből származó bevételt az államadósság csökkentésére fordítja a kormány, amit egyébként az államháztartási törvény elő is ír. Az NA Rt. hiteleit 177,8, a budavári önkormányzat hiteleit 2,5 milliárd forint értékben vállalja át a kormány. Ezen felül 32,4 milliárd forint értékben történik államkötvény-visszavásárlás, valamint 192,1 milliárd forint értékben - az MNB-vel történt konzultáció után - magas kamatozású japán hitelek előtörlesztését hajtották végre. E hitelek 2006-os kamatkiadása 10 milliárd forint körüli lett volna.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet