BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezer fős minisztériumi elbocsátás, 3,4 milliárdból

Jövő év február 15-ig újabb 966 fővel lesz karcsúbb az agrártárca és intézményei az idei, 1197 fős leépítés után - jelentette be Gráf József szakminiszter az Országgyűlés mezőgazdasági bizottságának mai ülésén.

2005. december 5. hétfő, 12:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A teljes létszám így is 16 ezer fő fölött marad, ami további leépítést tesz szükségessé. A miniszter emlékeztetett arra, hogy a jövő év eleji leépítés egyszeri többletkiadása 3,4 milliárd forint, amit azonban a központi költségvetés fedez, így éves szinten 3,8-4,0 milliárd forint megtakarítás adódik a minisztérium saját büdzséjében. A mezőgazdasági és vidékfejlesztési hivatalt és a falugazdász hálózatot a leépítés nem érinti, az előbbi kapcsán így is nagyobb létszámot várna el Brüsszel Magyarországtól a jelenleginél.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet