BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a nyugdíjrendszer negyedik pillére

A kormány a jövő héten terjeszti a parlament elé a nyugdíjrendszer negyedik pillérét, vagyis a nyugdíjelőtakarékossági számla működését szabályozó törvénytervezetet - mondta el Karácsony Imréné a pénzügyi tárca helyettes államtitkára a Deloitte adókonferenciáján.

2005. november 16. szerda, 11:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A törvénytervezet meghatározza majd, hogy a magánszemélyek milyen feltételek mellett milyen pénzügyi instrumentumokat (állampapír és befektetési jegy stb.) vehetnek majd.

A befektetések után 30 százalékos szja-kedvezményt, illetve támogatást lehet majd igénybe venni, hasonlóan az egészségbiztosítási és önsegélyezési befizetések után járó kedvezményekhez. A kedvezmények összegét az egyén takarékossági számlájára utalja majd vissza az adóhatóság, ezzel is csökkentve az esélyét annak, hogy valaki kizárólag a kedvezmények miatt vegye igénybe ezt a lehetőséget.

A törvénytervezet szerint a nyugdíjjogosultság eléréséig nem lehet majd csökkenteni a nyugdíjelőtakarékossági számla állományát, illetve nem lehet majd feltörni azt. A tervezet értelmében az egészségbiztosítási és önsegélyezési, illetve a nyugdíjelőtakarékossági kedvezményeket párhuzamosan is igénybe lehet majd venni.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet