A törvénytervezet meghatározza majd, hogy a magánszemélyek milyen feltételek mellett milyen pénzügyi instrumentumokat (állampapír és befektetési jegy stb.) vehetnek majd.
A befektetések után 30 százalékos szja-kedvezményt, illetve támogatást lehet majd igénybe venni, hasonlóan az egészségbiztosítási és önsegélyezési befizetések után járó kedvezményekhez. A kedvezmények összegét az egyén takarékossági számlájára utalja majd vissza az adóhatóság, ezzel is csökkentve az esélyét annak, hogy valaki kizárólag a kedvezmények miatt vegye igénybe ezt a lehetőséget.
A törvénytervezet szerint a nyugdíjjogosultság eléréséig nem lehet majd csökkenteni a nyugdíjelőtakarékossági számla állományát, illetve nem lehet majd feltörni azt. A tervezet értelmében az egészségbiztosítási és önsegélyezési, illetve a nyugdíjelőtakarékossági kedvezményeket párhuzamosan is igénybe lehet majd venni.
